Group ProfiliMetropol Group SirketleriMetropol'den HaberlerBasında MetropolInsak Kaynaklari

SEKTÖRLER

 Asansör
 Bilişim
 İnşaat
 Sigorta
   Güvenlik
 Elektronik
 Hayvancılık
 Tarım

EMLAK SEKTÖRÜ

 

 Metropol Emlak 1996 yılından beri Konyada faaliyet göstermektedir. Faaliyetleri arasında en önemli yeri kendi öz sermayesi ile satın aldığı ham tarla ve arazileri gerek hisseli parseller şeklinde gerekse harita ve imar çalışmalarını yapmak suretiyle imarlı parseller haline getirmektir.

1996-1998 yılları arasında Konya-İstanbul yolu üzerindeki Selçuk üniversitesi kampüs alanı karşısında bulunan araziler aşağıpınarbaşı- kayıcık - yukarıpınarbaşı ve dokuz köyü halkında satın alınarak 1000 m2 lik hisseli parseller şeklinde küçük yatırımcıya satılmış olup bu gün satılan yerlerin  %30 una belediye tarafından imar verilmiş olup kalanlarda 1/25 000 lik planlarda konut alanın içerisine dahil edilmiştir.

Metropol Emlak Didim de denize 1.5 km mesafede bulunan zeytinlikleri alarak gerekli imar çalışmalarını yapıp 300 m2 lik 2 kata imarlı parseller haline getirmiş ve satışını gerçekleştirmiştir.

Bu faaliyetlerin yanında kendi portfoyünde bulunan arazileri ticari olarak alım satımını yapmaya devam etmektedir.

 METROPOL YAŞAM ŞEHRİ

HUZURŞEHİR

Konya-Seydişehir yolu üzerinde 30.km de orman alanlarının içinde bulunan  474.000 m2 lik arazisi   üzerinde imar getirme çalışmalarını sürdürmektedir (bölgede bulunan kısıtlı sayıdaki özel mülkiyetten biri ). Bu güne kadar yerel yönetimlerden destek ve yakınlık görememiş olup bu fırsatı yakaladığında Konya'nın oksijen deposu olan bölgeye hakim tepe sırtında kayallık yapısı ile depreme çok dayanıklı yakınlarında bulunan çağırbağı suyu ve bulumya suları ile kıymetli bir doğa yapısına sahip bu araziyi konyalıların hizmetine sunacaktır.

Düşünülen projede bu geniş arazi güvenlik sistemleri, yüzme havuzları, sauna, tenis kortu, yürüyüş parkurları, cami, okul, sağlık tesisi, lokanta, tamirhane hizmetleri ile hem villa tipi hem yüksek katlı apartman dairesi seçenekleri ile 7/24 consepti ile Konyanın en mükemmel YAŞAM ŞEHRİ tasarlanmaktadır.

 


Copyright 2000- 2004
©  - Metropol Group